Δημοτικό: Atelier - Arts à l'école - Cabinet de curiosités
Δημοτικό: Atelier - Arts à l'école - Cabinet de curiosités.
Την Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου 2023, μετά από πρόσκληση του Γαλλικού Ινστιτούτου Ελλάδος, υποδεχτήκαμε στο σχολείο μας τη Γαλλίδα καλλιτέχνιδα Magali Lambert, η οποία πραγματοποίησε εργαστήριο με θέμα: " ΤΟ δωμάτιο αξιοπερίεργων εκθεμάτων " (cabinet de curiosités). Οι μαθήτριες και οι μαθητές δημιούργησαν τις δικές τους συνθέσεις, τις φωτογράφισαν και στη συνέχεια τις παρουσίασαν στην τάξη τους, στα γαλλικά.
Ευχαριστούμε πολύ το Γαλλικό Ινστιτούτο Ελλάδος και τη Magali Lambert για την ευκαιρία που έδωσαν στους μαθητές μας να έρθουν σε επαφή με έναν άλλο τρόπο προσέγγισης της τέχνης.