Δημοτικό: Β' ταξη - Επίσκεψη στο Πλανητάριο!
Δημοτικό: Β' ταξη - Επίσκεψη στο Πλανητάριο!
Τη Δευτέρα 20 Μαρτίου η Β΄ Δημοτικού ταξίδεψε στον μαγικό κόσμο του... διαστήματος! Αναρωτηθήκαμε για τα πεφταστέρια και τους μετεωρίτες και για αυτό επισκεφτήκαμε το φεγγάρι και καταλήξαμε στον πυρήνα ενός κομήτη. Μέσα από το ταξίδι αυτό δώσαμε απαντήσεις σε όλα τα ερωτήματα που μας απασχολούν. Στη συνέχεια, κατανοήσαμε τι είναι οι εποχές, πώς εναλλάσσονται και πόσο απαραίτητες είναι για την ύπαρξη ζωής στον πλανήτη μας, τη Γη.