Δημοτικό: Επίσκεψη ΣΤ' Τάξης στο κέντρο Γαία.
Δημοτικό: Επίσκεψη ΣΤ' Τάξης στο κέντρο Γαία.
Στις 7-8/11/2023 οι μαθητές της Στ'τάξης επισκέφτηκαν το κέντρο Γαία και παρακολούθησαν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα "Οι ήρωες του Πλανήτη". Ενημερώθηκαν για τα ακραία καιρικά φαινόμενα του πλανήτη μας, για την κλιματική αλλαγή, καθώς και για τους τρόπους με τους οποίους μπορούν οι ίδιοι να γίνουν "ήρωες του πλανήτη"!