Νηπιαγωγείο: Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα στα Γαλλικά.
Νηπιαγωγείο: Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα στα Γαλλικά.
Τη Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου, οι μικροί μαθητές του Νηπιαγωγείου Ουρσουλινών έπαιξαν και διασκέδασαν στη γαλλική γλώσσα σε μια εκπαιδευτική εκδρομή με πολλές εκπλήξεις!
Οι μαθητές επισκέφθηκαν τον πολυχώρο Πολύτεχνο, όπου συμμετείχαν σε θεατρικές δραστηριότητες και φυσικά έπαιξαν πολλά παιχνίδια στα γαλλικά! Έπαιξαν σε ομάδες, γέλασαν, μιμήθηκαν τα ζωάκια του δάσους και της ζούγκλας, χόρεψαν στον ρυθμό του πιάνου και των τυμπάνων. Περάσαμε υπέροχα!
À la prochaine!